Автомобілі з автопілотами
Меню
  • Автомобілі з автопілотами - Фото №2
  • Автомобілі з автопілотами - Фото №3


Автовикуп за 15 хвилин

Автомобілі з автопілотами

Автомобілі з автопілотами - Фото №7Автомобілі з автопілотами - Фото №8Автомобілі з автопілотами - Фото №9Автомобілі з автопілотами - Фото №10Автомобілі з автопілотами - Фото №11 (Пока оценок нет)
Loading...

Всі ми знаємо про існування безпілотних автомобілів, але важливо розуміти, що до розробки та створення справжнього автопілота людство ще не дійшла. Однак уже зараз транспортні засоби оснащують функціями, які в більшості ситуацій можуть замінити реального водія.

Спільнота автомобільних інженерів SAE виділяє 6 рівнів, що визначають автономність, якою володіє більшість автомобілів з автопілотом:

  • Рівень 0 означає про транспортний засіб, який не має жодних автономних функцій в принципі.
  • Максимальний 5 рівень свідчить про наявність повноцінного автопілота, який не вимагає від живого драйвера будь-якої участі в процесі їзди.

У більшості випадків сучасні розробки дозволяють розцінювати машини з автопілотом як другий рівень автономності. Такі ТС можуть кермувати, прискорюватися, гальмувати, але від водія потрібна увага і безпосередня участь в реагуванні на дорожню ситуацію.

Інколи автомобілям з автопілотом можна привласнити третій рівень автономності. Йдеться про транспортні засоби, які можуть переміщатися по автобанах та інших дорогах з легко передбачуваним рухом.

Які автомобілі оснащені функціями автопілота

Існує кілька видів машин, які можна визнати повноцінними автомобілями з автопілотом. Вони не зможуть самостійно й успішно проїхати в міських умовах з щільним рухом, але завдяки використаним технологіям та функціям, процес кермування буде значно спрощено.

  • Mercedes-Benz S-Class. Автомобіль, оснащений системою інтелектуального управління Intelligent Drive. Всю інформацію транспорт отримує з зовнішніх камер і радарів, а потім зіставляє їх з даними про прокладений маршрут. Якщо система помічає, що водій перестав брати участь в кермуванні, авто переходить в режим гальмування та поступово зупиняється.
  • Tesla Model S. Автомобіль з технологією Enhanced Autopilot оснащено чотирма камерами та дванадцятьма надзвуковими датчиками. Машина може не тільки міняти смугу, робити переходи між автострадами, але і самостійно паркуватися.
  • Седан Audi A8 можна віднести до категорії транспортних засобів з автопілотом 3 рівня автономності. Авто оснащено декількома надзвуковими та лазерними датчиками, радаром, набором камер. У деяких складних ситуаціях автомобілю може знадобитися допомога людини.

Цікаво, що процес паркування взагалі не вимагає наявності драйвера в салоні: водій може вийти з машини, після чого дати їй команду припаркуватися.Автомобілі з автопілотами - Фото №21Позвонить сейчас