Автомобілі з автопілотами
Меню
  • Автомобілі з автопілотами - Фото №2
  • Автомобілі з автопілотами - Фото №3


Автовикуп за 15 хвилин

Автомобілі з автопілотами

Автомобілі з автопілотами - Фото №7Автомобілі з автопілотами - Фото №8Автомобілі з автопілотами - Фото №9Автомобілі з автопілотами - Фото №10Автомобілі з автопілотами - Фото №11 (Пока оценок нет)
Автомобілі з автопілотами - Фото №12Loading...

Всі ми знаємо про існування безпілотних автомобілів, але важливо розуміти, що до розробки та створення справжнього автопілота людство ще не дійшла. Однак уже зараз транспортні засоби оснащують функціями, які в більшості ситуацій можуть замінити реального водія.

Спільнота автомобільних інженерів SAE виділяє 6 рівнів, що визначають автономність, якою володіє більшість автомобілів з автопілотом:

  • Рівень 0 означає про транспортний засіб, який не має жодних автономних функцій в принципі.
  • Максимальний 5 рівень свідчить про наявність повноцінного автопілота, який не вимагає від живого драйвера будь-якої участі в процесі їзди.

У більшості випадків сучасні розробки дозволяють розцінювати машини з автопілотом як другий рівень автономності. Такі ТС можуть кермувати, прискорюватися, гальмувати, але від водія потрібна увага і безпосередня участь в реагуванні на дорожню ситуацію.

Інколи автомобілям з автопілотом можна привласнити третій рівень автономності. Йдеться про транспортні засоби, які можуть переміщатися по автобанах та інших дорогах з легко передбачуваним рухом.

Які автомобілі оснащені функціями автопілота

Існує кілька видів машин, які можна визнати повноцінними автомобілями з автопілотом. Вони не зможуть самостійно й успішно проїхати в міських умовах з щільним рухом, але завдяки використаним технологіям та функціям, процес кермування буде значно спрощено.

  • Mercedes-Benz S-Class. Автомобіль, оснащений системою інтелектуального управління Intelligent Drive. Всю інформацію транспорт отримує з зовнішніх камер і радарів, а потім зіставляє їх з даними про прокладений маршрут. Якщо система помічає, що водій перестав брати участь в кермуванні, авто переходить в режим гальмування та поступово зупиняється.
  • Tesla Model S. Автомобіль з технологією Enhanced Autopilot оснащено чотирма камерами та дванадцятьма надзвуковими датчиками. Машина може не тільки міняти смугу, робити переходи між автострадами, але і самостійно паркуватися.
  • Седан Audi A8 можна віднести до категорії транспортних засобів з автопілотом 3 рівня автономності. Авто оснащено декількома надзвуковими та лазерними датчиками, радаром, набором камер. У деяких складних ситуаціях автомобілю може знадобитися допомога людини.

Цікаво, що процес паркування взагалі не вимагає наявності драйвера в салоні: водій може вийти з машини, після чого дати їй команду припаркуватися.Позвонить сейчас