Чи може поліція перевірити справність авто на дорозі
Меню
  • Чи може поліція перевірити справність авто на дорозі - Фото №2
  • Чи може поліція перевірити справність авто на дорозі - Фото №3


Автовикуп за 15 хвилин

Чи може поліція перевірити справність авто на дорозі

Чи може поліція перевірити справність авто на дорозі - Фото №7Чи може поліція перевірити справність авто на дорозі - Фото №8Чи може поліція перевірити справність авто на дорозі - Фото №9Чи може поліція перевірити справність авто на дорозі - Фото №10Чи може поліція перевірити справність авто на дорозі - Фото №11 (Пока оценок нет)
Loading...

Скасування обов’язкового технічного огляду для особистих легкових автомобілів спричинило відповідну реакцію державної автоінспекції. Було заявлено, що перевіряти технічний стан автомобіля будуть співробітники автоінспекції прямо на дорозі. Таку заяву було обґрунтовано підвищеною аварійністю на дорогах, в якій винні машини, що мають поганий технічний стан. Оскільки держава не зобов’язує приватних власників авто проходити технічний контроль, то цю функцію виконує автоінспекція. Однак таке рішення відразу викликало питання про його правомірність. Мало хто хоче продавати стару машину в сумнівному технічному стані, скориставшись послугою викупу авто в Києві, щоб уникнути проблем з автоінспекцією. Тому всіх власників авто цікавить питання про те, чи має поліція право перевіряти технічний стан авто?

Законодавча база

Всі права співробітників автоінспекції описані у відповідних законах. Ні в одному з них не йдеться про те, що автоінспектор має право проводити технічний огляд автомобіля. Тому такі дії не є правомірними. Це означає, що якщо всупереч бажанню водія був зроблений технічний огляд і виданий на руки відповідний протокол, він може бути оскаржений в суді. Власник авто виграє суд, оскільки в даному випадку дії автоінспекції не відповідають закону.

Навіть якщо узаконити перевірку технічного стану авто працівниками автоінспекції, вони повинні мати спеціалізоване мобільне діагностичне обладнання й, відповідно, ліцензію. А на даний момент співробітники автоінспекції мають право тільки перевіряти той автомобіль, у якого візуально видно явні пошкодження.

Що підлягає перевірці

Деякі повноваження співробітники автоінспекції мають, і вони полягають у можливості оштрафувати водія, якщо його автомобіль має явні ознаки поломки. Наприклад, освітлювальні прилади або світлова сигналізація, що не працюють, є порушеннями, через які автоінспектор має право виписати штраф. Аналогічна ситуація з автопокрышками: якщо вони не відповідають сезону, це вважається порушенням. Таким чином співробітники автоінспекції наділені повноваженнями оцінювати технічний стан авто візуально, без втручання в його конструкцію. Будь-які дії, пов’язані з діагностикою стану машини на спеціальному обладнанні, неправомірні.Чи може поліція перевірити справність авто на дорозі - Фото №21Позвонить сейчас