Меню
  • Чи можна їздити на докатці: основні правила її використання
  • Чи можна їздити на докатці: основні правила її використання - Фото №2


Автовикуп за 15 хвилин

Чи можна їздити на докатці: основні правила її використання

Чи можна їздити на докатці: основні правила її використання - Фото №6Чи можна їздити на докатці: основні правила її використання - Фото №7Чи можна їздити на докатці: основні правила її використання - Фото №8Чи можна їздити на докатці: основні правила її використання - Фото №9Чи можна їздити на докатці: основні правила її використання - Фото №10 (Пока оценок нет)
Loading...

Докатка – це запасне колесо, яким оснащується більш 90% сучасних автомобілів.  Але розмір диска і шини відрізняється від стандартних параметрів. Докатка використовується виробником для здешевлення вартості машини і економії місця в багажнику.  Її призначення – тимчасова заміна пошкодженого колеса. Вона застосовується тільки для того, щоб ви могли доїхати до шиномонтажу.

При русі з технологічним колесом необхідно дотримуватися запобіжних заходів. Спочатку воно використовувалося тільки для внутрішніх потреб виробника.  Наприклад, щоб уникнути затримок при сходженні машин з конвеєра, якщо у одного з автомобілів спущено основне колесо.

Основні відмінності докатки від стандартного колеса

Так чи можна їздити на докатка?  Так, якщо необхідно дістатися до СТО.  Їздити по місту за раніше запланованим маршрутом не варто.  Це пов’язано з різницею між докаткой і стандартними колесами.  Відмінності такі:

  • маса.  У докатки вона менше, ніж у звичайної шини;
  • типорозміри.  Диск і гума технологічного колеса вужчі;
  • якість.  Для зниження вартості докатки використовується звичайна сталь, не розрахована на довгострокову експлуатацію;
  • міцність.  Гума на стандартному колесі надійніше, докатка розрахована на тимчасове використання;
  • знос.  Через низьку якість матеріалів протектор технологічного колеса стирається швидше.

Зважаючи на малий діаметр докатки знижується дорожній просвіт.  Це потрібно враховувати при її експлуатації.

Скільки можна їздити на докатка: інструкція

Питання про те, скільки можна їздити на докатка, дуже важливе.  Чим менша відстань яку доведеться подолати, тим краще. Технологічне колесо не призначене для повноцінного використання.  Його не можна ставити на провідну вісь, при цьому потрібно дотримуватися швидкісні обмеження (не більше 60 км / ч). Майте на увазі, що довжина гальмівного шляху з докаткой збільшується в середньому на 2 м. При цьому машину може занести при різкому повороті керма.

При виникненні позаштатних ситуацій ви зможете відремонтувати транспортний засіб або продати його, використовуючи послугу автовикупу.  В останньому випадку угода здійснюється в короткі терміни. Викуп авто в Києві надає компанія Express Vykup, зарекомендувала себе як надійного партнера.