Коли поліція може перевірити поліс автоцивілки
Меню
  • Коли поліція може перевірити поліс автоцивілки - Фото №2
  • Коли поліція може перевірити поліс автоцивілки - Фото №3


Автовикуп за 15 хвилин

Коли поліція може перевірити поліс автоцивілки

Коли поліція може перевірити поліс автоцивілки - Фото №7Коли поліція може перевірити поліс автоцивілки - Фото №8Коли поліція може перевірити поліс автоцивілки - Фото №9Коли поліція може перевірити поліс автоцивілки - Фото №10Коли поліція може перевірити поліс автоцивілки - Фото №11 (Пока оценок нет)
Loading...

Поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності є важливим документом для будь-якого водія. У правилах дорожнього руху чітко вказано, що водій транспортного засобу зобов’язаний надати співробітникові поліції поліс ОСАГО за першою вимогою. Однак в яких обставинах представник поліції має право запитати про поліс? Як в такому випадку чинити водієві, щоб не порушувати закон?

Поліс автострахування обов’язково повинен бути в бардачку у будь-якого водія, оскільки цей документ є обов’язковим. Причина в тому, що без нього людина не має права пересуватися на автомобілі. Згідно із законодавством України, користуватися транспортним засобом, якщо він піддається класифікації, заборонено без поліса ОСЦПВ.

В яких конкретно ситуаціях ви мусите показувати поліс автоцивілки

Чинний закон України, що описує страхування ОСЦПВ, чітко позначає, коли поліцейські можуть вимагати поліс. А також ситуації, коли подібні вимоги вважаються незаконними.

Співробітники органів не мають права зупинити вас під час руху виключно для того, щоб перевірити наявність документів або поліса автострахування. Якщо вас зупинили з такої причини, то прохання поліцейських показати страховку повинно закінчитися вашою відмовою. В даному випадку закон на вашому боці.

При складанні протоколу про порушення ПДР або оформленні матеріалів ДТП, представник поліції цілком може попросити вас показати поліс. І за законом ви зобов’язані виконати цю вимогу. Згідно із законодавством, поліс ОСАГО є документом, наявність якого будь-який поліцейський обов’язково повинен перевірити під час складання протоколу.

Також водії зобов’язані показувати поліс автострахування прикордонникам, якщо про нього спитають. Але тільки під час перетину державного кордону або в інших місцях, де прикордонники знаходяться за службовим обов’язком, наприклад, в зоні проведення ООС на сході України.

У всіх інших ситуаціях співробітники поліції не мають права вимагати від водія пред’явити поліс автоцивілки. Якщо ви повідомили цю інформацію представнику дорожньої поліції, а вам все одно виписали штраф, сміливо подавайте скаргу: подібні дії поліцейських порушують закон.

Від кого можна вимагати поліс ОСАГО

Існують певні категорії населення, від яких поліцейські не можуть вимагати поліс автоцивілки, оскільки його не може бути в принципі. Це відноситься до:

  • учасників бойових дій;
  • інвалідів війни;
  • інвалідів першої групи.

У разі виникнення ДТП або при порушенні ПДР, якщо є постраждалі або зіпсовано майно, відповідальність за подальшу компенсацію збитків лягає на Моторне Страхове Бюро України МТСБУ.Коли поліція може перевірити поліс автоцивілки - Фото №21Позвонить сейчас