Чи потрібно гріти авто в холодну пору року
Меню
  • Чи потрібно гріти авто в холодну пору року - Фото №2
  • Чи потрібно гріти авто в холодну пору року - Фото №3


Автовикуп за 15 хвилин

Чи потрібно гріти авто в холодну пору року

Чи потрібно гріти авто в холодну пору року - Фото №7Чи потрібно гріти авто в холодну пору року - Фото №8Чи потрібно гріти авто в холодну пору року - Фото №9Чи потрібно гріти авто в холодну пору року - Фото №10Чи потрібно гріти авто в холодну пору року - Фото №11 (Пока оценок нет)
Loading...

Зима не за горами, а значить суперечки про те, чи потрібно прогрівати двигун в холодну пору року, тільки посилюються. Ми постаралися розібратися в цьому питанні.

Існує думка, що непрогрітий двигун схильний до механічного зносу і витрата палива “на холодну” буде максимальним. Для запобігання таких ситуацій, деякі автовласники тривалий час прогрівають машину, а це призводить до псування свічок запалювання і їх передчасної заміни.

Як же бути: прогрівати чи ні?

Почнемо з того, що більшість сучасних машин не потребують прогрівання двигуна, а сигналізація з автозапуском (система Webasto) дозволяє прогріти автомобіль не виходячи з дому. Що стосується витрати палива, непрогрітий мотор споживає більше пального, це дійсно так. Але, двигун влаштований таким чином, що перш за все прогріваються камера згоряння і головка блоку, власне тут і відбувається випаровування палива для нормальної роботи автомобіля. З цього можна зробити висновок: для оптимальної витрати палива під час поїздки, не обов’язково чекати поки прогріється весь двигун, досить, щоб прогрілися циліндр і головка, а швидкість нагрівання циліндра пов’язана з кількістю палива, яке в ньому спалено. Збільшити ж кількість пального можна тільки привівши мотор в робочий стан, тобто, поки автомобіль не поїде циліндри НЕ прогріються належним чином.

Що стосується механічного зносу двигуна в холодну пору року, то високі обороти при запуску машини в морозний ранок, передбачають поломки деталей циліндро-поршневої групи.

Для оптимальної роботи транспортного засобу, фахівці рекомендують одну-дві хвилини перед поїздкою прогріти автомобіль. Лічених хвилин буде достатньо, щоб прогрілася камера згоряння і масло в піддоні досягло потрібної консистенції. При запуску машини не слід розганяти мотор до максимальних обертів.

Якщо температура досягла позначки нижче 20 градусів за Цельсієм, то прогрівати автомобіль потрібно не більше, ніж 5 хвилин.Чи потрібно гріти авто в холодну пору року - Фото №21Позвонить сейчас