Пом’якшення умов розмитнення в Україні
Меню
  • Пом’якшення умов розмитнення в Україні - Фото №2
  • Пом’якшення умов розмитнення в Україні - Фото №3


Автовикуп за 15 хвилин

Пом’якшення умов розмитнення в Україні

Пом’якшення умов розмитнення в Україні - Фото №7Пом’якшення умов розмитнення в Україні - Фото №8Пом’якшення умов розмитнення в Україні - Фото №9Пом’якшення умов розмитнення в Україні - Фото №10Пом’якшення умов розмитнення в Україні - Фото №11 (Пока оценок нет)
Loading...

Беручи до уваги протестні настрої автолюбителів — власників так званих «євроблях», Верховна Рада ухвалила Закон про Пільгове розмитнення авто за новими тарифами в Україні № 8487/8488. Порошенко підписав його 23 листопада 2018 року, що скасувало дію попереднього Закону № 3251. Єдине обмеження для пільгових тарифів — час їхньої дії. Воно складає 90 днів після набуття Закону чинності 01.01.2019 року.

Скільки коштує розмитнення машини

Згідно з чинним в Україні законодавством, усі автомобілі, увезені на її територію, потребують митного очищення, або розмитнення. Каменем спотикання в попередні роки став завищений митний збір на авто й такий само непідйомний для багатьох автовласників акциз. Новий Закон знизив у перехідний період ці суми, але його норма стосується лише одного автомобіля на рік, який увозиться однією людиною. Причому продати вже розмитнений автомобіль можна лише через 365 днів після реєстрації.

Платежами при проходженні розмитнення є:

  • Ввізний митний збір. Середня ставка — 10 % від суми митної вартості автомобіля. Для авто з країн ЄС — 7,3 %. Автобуси з двигунами на ДП та об’ємом від 5 л — 20 %, нові авто з двигуном понад 3 л — 5 %. Пощастило власникам електромобілів, їхня ставка становить 0 %.
  • Акцизний збір. Його сума безпосередньо залежить від типу транспортного засобу, об’єму й типу двигуна, віку авто. Щоб точніше дізнатися цю суму, можна виконати розрахунок митного збору авто й акцизу на онлайн-калькуляторі. Для електромобілів збір до 2022 року дорівнює 0 %.
  • ПДВ. Ставка податку становить 20 % від вартості авто, включаючи митний збір на авто й акциз.
  • Митне оформлення.
  • Пенсійний внесок. Ставка — 3—5 % залежно від типу автомобіля. Якщо в документі про купівлю авто сума ПДВ указана окремим рядком, то для розрахунку пенсійного внеску береться вартість авто без урахування ПДВ.

Ціни на розмитнення машин

Заощадити на оформленні, занизивши суму митної вартості авто, у автомобілістів не вийде. Закон регламентує використання офіційних даних заводів-виробників. Розмитнення авто по-новому для транспортних засобів, які вже були ввезені в Україну, діє лише 90 днів, після закінчення цього терміну акциз буде збільшений на 50 %. Сьогодні середня вартість акцизу становить:

  • для авто з бензиновим двигуном — 50—100 євро;
  • для дизельних двигунів — 75—150 євро.

Розмитнення авто, старшого за 5 років, виконується із застосуванням відповідного індексу — 5, що враховує дату випуску авто. Чим старшим є авто, тим більше акцизу доведеться сплатити його власникові. Так, для 10-річного «залізного коня» тарифи на розмитнення вищі, індекс дорівнює вже 10.

Не слід забувати й про норми, прописані ще в старому Законі, про те, що автовласникові треба довести країну походження авто, що ввозиться. Цей момент пов’язаний насамперед із Росією, оголошеною на законодавчому рівні країною-агресором. Проте це торкнулося всіх без винятку автомобілів, що ввозилися. Краще, якщо країна-виробник буде вказана в документах купівлі-продажу.Пом’якшення умов розмитнення в Україні - Фото №21Позвонить сейчас