Меню
  • Правила використання ДХВ і ПОП
  • Правила використання ДХВ і ПОП - Фото №2


Автовикуп за 15 хвилин

Правила використання ДХВ і ПОП

Правила використання ДХВ і ПОП - Фото №6Правила використання ДХВ і ПОП - Фото №7Правила використання ДХВ і ПОП - Фото №8Правила використання ДХВ і ПОП - Фото №9Правила використання ДХВ і ПОП - Фото №10 (Пока оценок нет)
Loading...

Крім основних освітлювальних приладів з далеким і ближнім джерелом світла, автомобіль може комплектуватися денними ходовими вогнями (ДХВ) та протитуманними освітлювальними приладами (ПОП). Правила експлуатації останніх очевидні, їх включають під час туману, а сенс ДХВ не всім зрозумілий. Однак з 2013 року діє правило ПДР, що припускає використання денних ходових фар в період, починаючи з 1-го жовтня, і закінчуючи 1-го травня. Якщо в конструкції автомобіля відсутні такі освітлювальні прилади, то слід включати ближнє світло. Порушення цього правила тягне за собою штраф. Розглянемо, для чого в денний час вимагають включати ДХВ, та який пристрій цих освітлювальних приладів.

Призначення ДХВ

Не слід плутати денні вогні ходові з габаритними, оскільки вони призначені для позначення габаритів автомобіля вночі. ДХВ, навпаки, призначені для експлуатації вдень, щоб поліпшити видимість машини спереду. Таким чином, основна мета ДХВ — зробити автомобіль помітнішим в очах водія зустрічного транспорту та пішоходів, але при цьому не засліпивши їх.

Такі освітлювальні прилади реалізуються в декількох варіантах виконання. Для цього можуть використовуватися фари ближнього світла або дальнього, але зі зниженою напругою. Це обумовлено тим, що при зниженій напрузі менше навантаження на генератор, що тягне за собою економію палива та зниження рівня викиду в атмосферу шкідливих речовин. У Скандинавських країнах для цієї мети використовують окремі ходові вогні, а тому ними оснащуються всі випущені там автомобілі. Що стосується України, то дозволяється використовувати в якості ДХВ протитуманок.

Експлуатація ПОП

Оскільки світло ПОП спрямовані на поверхню дороги, то застосування протитуманок як ДХВ не особливо ефективно. Крім того, середня потужність лампочки протитуманки становить 55 ват. З огляду на те, що ці освітлювальні прилади працюють спільно з габаритними вогнями, загальні енерговитрати можуть становити 150-160 ват, що надає додаткове навантаження на генератор. Тому рекомендується придбати денні ходові вогні, оскільки їх джерела світла споживають всього 5-10 ват енергії та, практично не надаючи навантаження на генератор, працюють ефективніше, ніж інші. Тому, продаючи свій автомобіль, скориставшись послугою автовикупу в Києві, власники інколи знімають ДХВ, щоб потім поставити на нову машину.