Процедура розмитнення автомобіля в Україні
Меню
 • Процедура розмитнення автомобіля в Україні - Фото №2
 • Процедура розмитнення автомобіля в Україні - Фото №3


Автовикуп за 15 хвилин

Процедура розмитнення автомобіля в Україні

Процедура розмитнення автомобіля в Україні - Фото №7Процедура розмитнення автомобіля в Україні - Фото №8Процедура розмитнення автомобіля в Україні - Фото №9Процедура розмитнення автомобіля в Україні - Фото №10Процедура розмитнення автомобіля в Україні - Фото №11 (Пока оценок нет)
Loading...

Купувати іноземні авто вигідно українцям не лише з економічної точки зору, але і в плані технічного оснащення. У сусідніх країнах машини коштують дешевше, та і дороги по яких вони їздять набагато краще. Вартість розмитнення з 2019 року трохи впала у зв’язку з введенням нового закону, що передбачає зменшення акцизного збору. Крім того, для електромобілів ставу ПДВ і акциз дорівнює нулю. З цих причин в Україні масово стали користуватися машинами на євробляхах. Умови розмитнення авто стали жорсткішими. Наприклад, має значення вік машини, її відповідність “Евро-5”, вантажопідйомність і об’єм двигуна. При ввезенні особистого автотранспорту проходження митного контролю може стати морочливим і довгим процесом. З цієї причини до купівлі авто закордоном треба бути підготовленим і чітко знать, як розмитнити машину в Україні. Процедура займає тривалий час і зажадає певних знань про чинне законодавство.

Основні етапи розмитнення машин на євробляхах

Порядок розмитнення авто на кордоні України включає кілька етапів:

 • купівля транспортного засобу та його перевірка на СТО;
 • визначення виробника по Vin- коду і перевірка дат його першою реєстрації;
 • підготовка відповідних документів для митниці — тимчасовий в’їзд;
 • проходження митного контролю — прийом і перевірка документів на авто, оформлення платежів, перевірка транспортного засобу на відповідність екологічним нормам;
 • реєстрація авто в Сервісному центрі МВС на території України.

При оформленні автомобіля на митниці знадобляться наступні документи:

 • договір купівлі-продажу (інвойс або рахунок);
 • експортна декларація;
 • техпаспорт або інший реєстраційний документ (наприклад, виписка з реєстру);
 • паспорт і ІПН власника.

Щоб придбання нового автомобіля доставило власникові тільки позитивні емоції, можна звернутися у брокерську службу, в якій працюють часто колишні працівники Сервісних центрів. Митні брокери знають, як допомогти розмитнити авто швидко і без зайвих нервів. Рекомендується отримати штамп про проходження радіологічного контролю, а усі ушкодження машини (якщо такі є) зафіксувати в акті огляду. Через декілька днів після проходження митниці водій отримує усі документи, які потрібні йому для постановки авто на облік в одному з центрів МВС.

Головні особливості при оформленні авто на митниці

Після введення закону про зниження митного збору в українців виникла низка запитань: чи “Можна розмитнити авто старше 10 років”?, “Який максимально допустимий об’єм двигуна”?, “Автомобілі з яких країн потрапляють під пільговий закон”?.

Під пільговий закон потрапляють авто, які були виготовлені після 1 січня 2010 року. Але це зовсім не означає, що машину старше 9 років неможливо розмитнити. В цьому випадку доведеться до вартості розмитнення додати коефіцієнт, рівний віку машини.

Об’єм двигуна для дизеля складає не більше 2500 кубічних сантиметрів, а для бензинових двигунів – 3000 кубічних сантиметрів. Автомобілі, ввезені з країн-агресорів або тимчасово окупованих територій, не можуть бути розмитнені в країні.

Враховуємо екологічні норми. Для вантажівок і автобусів — це “Евро-5”, для легкових авто — не нижче “Евро-2”. Перевірити цей показник можна в інтернеті по Vin- коду.Процедура розмитнення автомобіля в Україні - Фото №20Позвонить сейчас