Купувати іноземні авто вигідно українцям не лише з економічної точки зору, але і в плані технічного оснащення. У сусідніх країнах машини коштують дешевше, та і дороги по яких вони їздять набагато краще. Вартість розмитнення з 2019 року трохи впала у зв’язку з введенням нового закону, що передбачає зменшення акцизного збору. Крім того, для електромобілів ставу ПДВ і акциз дорівнює нулю. З цих причин в Україні масово стали користуватися машинами на євробляхах. Умови розмитнення авто стали жорсткішими. Наприклад, має значення вік машини, її відповідність “Евро-5”, вантажопідйомність і об’єм двигуна. При ввезенні особистого автотранспорту проходження митного контролю може стати морочливим і довгим процесом. З цієї причини до купівлі авто закордоном треба бути підготовленим і чітко знать, як розмитнити машину в Україні. Процедура займає тривалий час і зажадає певних знань про чинне законодавство.
Порядок розмитнення авто на кордоні України включає кілька етапів:
При оформленні автомобіля на митниці знадобляться наступні документи:
Щоб придбання нового автомобіля доставило власникові тільки позитивні емоції, можна звернутися у брокерську службу, в якій працюють часто колишні працівники Сервісних центрів. Митні брокери знають, як допомогти розмитнити авто швидко і без зайвих нервів. Рекомендується отримати штамп про проходження радіологічного контролю, а усі ушкодження машини (якщо такі є) зафіксувати в акті огляду. Через декілька днів після проходження митниці водій отримує усі документи, які потрібні йому для постановки авто на облік в одному з центрів МВС.
Після введення закону про зниження митного збору в українців виникла низка запитань: чи “Можна розмитнити авто старше 10 років”?, “Який максимально допустимий об’єм двигуна”?, “Автомобілі з яких країн потрапляють під пільговий закон”?.
Під пільговий закон потрапляють авто, які були виготовлені після 1 січня 2010 року. Але це зовсім не означає, що машину старше 9 років неможливо розмитнити. В цьому випадку доведеться до вартості розмитнення додати коефіцієнт, рівний віку машини.
Об’єм двигуна для дизеля складає не більше 2500 кубічних сантиметрів, а для бензинових двигунів – 3000 кубічних сантиметрів. Автомобілі, ввезені з країн-агресорів або тимчасово окупованих територій, не можуть бути розмитнені в країні.
Враховуємо екологічні норми. Для вантажівок і автобусів — це “Евро-5”, для легкових авто — не нижче “Евро-2”. Перевірити цей показник можна в інтернеті по Vin- коду.