Розмитнення авто після закінчення пільгового періоду
Меню
  • Розмитнення авто після закінчення пільгового періоду - Фото №2
  • Розмитнення авто після закінчення пільгового періоду - Фото №3


Автовикуп за 15 хвилин

Розмитнення авто після закінчення пільгового періоду

Розмитнення авто після закінчення пільгового періоду - Фото №7Розмитнення авто після закінчення пільгового періоду - Фото №8Розмитнення авто після закінчення пільгового періоду - Фото №9Розмитнення авто після закінчення пільгового періоду - Фото №10Розмитнення авто після закінчення пільгового періоду - Фото №11 (Пока оценок нет)
Loading...

Євробляха — старий автомобіль на європейських номерах. Такі авто масово почали ввозити на територію України в 2014 році. Аж до 23 лютого 2019 року діяв пільговий період на розмитнення, який дозволяв власникам євроблях платити лише 50% від акцизу.

Тепер, з 23 лютого та аж до 23 травня, сума акцизу буде збільшена до повноцінних 100%. З цього часу оформити євробляху необхідно в загальному режимі. Перехідний період триватиме до 24 травня. Протягом цього часового проміжку штрафи не нараховуються.

Однак, після закінчення пільгового періоду, власникам євроблях треба буде готуватися до великих штрафів. Якщо своєчасно не виконати митні формальності, штрафи становитимуть:

  • 170 000 гривень — основний штраф;
  • 8500 і 17 000 гривень — штрафні санкції від поліції, за першу та повторну фіксацію порушень відповідно.

Що робити з автомобілями з Європи без розмитнення

Якщо не вирішити питання з узаконенням, з 24 травня їздити на євробляхах без штрафів ви зможете, але це буде незаконно. Як показує статистика, з 23 лютого митне оформлення європейських автомобілів практично припинилося. Причина в тому, що в більшості випадків 100% акциз коштує власникам машин дорожче, ніж вартість самого транспортного засобу.

Після закінчення пільгового періоду, нерозмитнені автомобілі рекомендують вивозити з країни або розбирати на запчастини. Таким чином можна буде законно вирішити проблему відсутності “розмитнення” та не платити повну суму акцизу.

Якщо транспортний засіб ввозиться через посередника, штрафу можна уникнути. Але те саме стосується й режиму транзиту: санкцій в розмірі 170 000 гривен можна уникнути, згідно УКРІНФОРМ, якщо сталася втрата автомобіля за обставинами непереборної сили:

  • дорожньо-транспортна пригода;
  • угон;
  • підпал;
  • бойові дії, війна;
  • а також наслідки стихійних лих.

Дана норма буде дійсною аж до 23 травня. Зверніть увагу, що втрата транспортного засобу повинна бути підтверджена документально, в іншому випадку уникнути штрафу за нерозмитнений автомобіль буде неможливо. Як доказ можна використовувати довідку з поліції, а також фото розбитого або згорілого транспортного засобу.Розмитнення авто після закінчення пільгового періоду - Фото №21Позвонить сейчас