Меню
  • Що таке аквапланування
  • Що таке аквапланування - Фото №2


Автовикуп за 15 хвилин

Що таке аквапланування

Що таке аквапланування - Фото №6Що таке аквапланування - Фото №7Що таке аквапланування - Фото №8Що таке аквапланування - Фото №9Що таке аквапланування - Фото №10 (Пока оценок нет)
Loading...

Фахівці не просто так рекомендують ретельно підбирати автопокришки. Вони повинні підвищувати стійкість автомобіля на слизькій дорозі та під час рясного дощу. Якщо з-під гуми не встигатиме відводитися дощова вода, це призведе до аквапланування автомобіля. Дане явище виникає через те, що зменшується або взагалі відсутня пляма контакту колеса з дорожнім покриттям через шар води. В результаті втрати зчеплення з дорогою, автомобіль стає некерованим, і гальма в цьому випадку будуть неефективні. Дана ситуація часто стає причиною ДТП на дорозі, коли автомобіль, не підкоряючись керму, рухається по інерції з високою ймовірністю занесення або зіткнення з транспортом, що йде попереду.

Аквапланування: причини

Аквапланування можливо навіть на нових автопокришках, якщо їх протектор погано справляється з потоком води. Тому необхідно вибирати автопокришки, які мають в протекторі спеціальний канал для відведення рідини. Таким протектором вода розтинається, розсіюючись вона відкриває ділянку дороги, з якою й утворюється пляма контакту колеса. Зі зношуванням гуми зменшується глибина протектора та, відповідно, каналу для відводу води. Тому, чим довше експлуатуються автопокришки, тим вище ймовірність виникнення водної подушки. При рясному дощі вона легко може з’явитися, оскільки колесо з явним зносом протектора може з нею не впоратися. Якщо в результаті аквапланування виникло ДТП, то після нього машину можна буде продати лише скориставшись послугами компаній, що пропонують автовикуп в Києві.

Як уникнути аквапланування

Не зважаючи на те, що необхідно акуратно кермувати автомобілем під час дощу, ймовірність аквапланування знижується при збільшенні швидкості. Це обумовлено тим, що чим більше обертів робить колесо, тим більше воно видавлює з-під себе води. Через це пляма контакту під час дощу залишається стабільною при нормальній глибині протектора. Згідно з дослідженнями, при русі на високій швидкості колесо видавлює з-під себе одне відро води за сім секунд. Це оптимальний показник для високої стійкості автомобіля на дорозі під час дощу. Якщо рухатися надто швидко неможливо, то рекомендується скинути темп. Якщо на низькій швидкості виникає аквапланування, це майже завжди не призводить до серйозних наслідків, оскільки можна швидко зупинити автомобіль, просто відпустивши педаль газу та скинувши оберти.