Меню
  • Вода замість антифризу: наскільки це можливо?
  • Вода замість антифризу: наскільки це можливо? - Фото №2


Автовикуп за 15 хвилин

Вода замість антифризу: наскільки це можливо?

Вода замість антифризу: наскільки це можливо? - Фото №6Вода замість антифризу: наскільки це можливо? - Фото №7Вода замість антифризу: наскільки це можливо? - Фото №8Вода замість антифризу: наскільки це можливо? - Фото №9Вода замість антифризу: наскільки це можливо? - Фото №10 (Пока оценок нет)
Loading...

Антифриз є охолоджуючою рідиною, яка виключає перегрів двигуна авто.  При його відсутності неможлива нормальна робота двигуна. Але деякі автолюбителі вважають, що не менш ефективним є використання води.  Чи так це насправді і чим загрожують відхилення від рекомендацій виробника?

Антифриз необхідний для забезпечення рівномірного прогріву мотора.  Він здатний витримувати температуру до 110 ° С, не випаровуючись. Завдяки оптимально підібраному складу (65% спирту і 35% води) рідина не замерзає при мінусових показниках термометра.  Антифриз не тільки охолоджує, але і змащує двигун, чого не можна сказати про воду.

Якщо власник машини вирішить скористатися автовикупом, то йому належить відповісти на питання про використовувану рідину для запобігання перегріву мотора.  Фахівці компанії Express Vykup повинні знати всі нюанси при оцінці транспортного засобу. В такому випадку викуп авто в Києві здійснюється в максимально короткі терміни.

Недоліки використання води

В теорії вода не менш ефективна при охолодженні двигуна.  Але на практиці її використання супроводжується наступними мінусами:

  • корозією металу.  З плином часу мотор почне іржавіти зсередини;
  • відсутністю омиваючих властивостей, через що знос циркулюючої помпи прискорюється;
  • низькою температурою кипіння.  При досягненні 85 градусів вище нуля утворюються воронки, і порушується циркуляція рідини.

Через жорсткість води, наявності солей і домішок утворюється накип.  Отвори в радіаторі можуть забитися, що призведе до постійного перегріву мотора.  І якщо старі вітчизняні машини не дуже схильні до негативного впливу, то з сучасними іномарками краще не експериментувати.

Коли можна залити воду замість антифризу?

Заливати воду замість антифризу можна тільки в екстрених ситуаціях, коли немає охолоджуючої рідини.  Але потрібно враховувати температуру роботи двигуна. Вона зазвичай перевищує 100оС, що призведе до швидкого випаровування.  Для мінімізації шкідливого впливу потрібно використовувати не водопровідну, а дистильовану воду. Після закінчення поїздки потрібно промити систему, щоб повернути її в штатний стан.