Як правильно вибрати шини на зиму
Меню
 • Як правильно вибрати шини на зиму - Фото №2
 • Як правильно вибрати шини на зиму - Фото №3


Автовикуп за 15 хвилин

Як правильно вибрати шини на зиму

Як правильно вибрати шини на зиму - Фото №7Як правильно вибрати шини на зиму - Фото №8Як правильно вибрати шини на зиму - Фото №9Як правильно вибрати шини на зиму - Фото №10Як правильно вибрати шини на зиму - Фото №11 (Пока оценок нет)
Loading...

Перед настанням зимового сезону в автолюбителів виникає необхідність зміни гуми, а з нею і закономірне питання: яка гума краща на зиму? На ринку представлена безліч виробників, і кожен із них пропонує кращий варіант зимової гуми. Яким показникам варто віддати перевагу, а за які можна не переплачувати?

Який протектор кращий для зими

Розпочати пошуки комплекту зимової гуми краще восени, не чекаючи на сезонний ажіотаж або термінову необхідність. Гума, призначена для роботи в холодний період року, має відповідати таким вимогам:

 • мати широкий проміжок у малюнку протектора, глибші та ширші ламелі;
 • протектор конструкційно має з’єднуватися з внутрішньою частиною покришки через базу — це згладить вибоїни та знівелює гальмовий шлях під час ожеледиці;
 • покришка має бути підтримана надійним сталевим кордом, що забезпечить триваліший період експлуатації;
 • зимова гума повинна мати відповідне маркування у вигляді сніжинки.

Шипована або нешипована?

Які зимові шини обрати — шиповані або нешиповані, безпосередньо залежить від якості дорожнього полотна в населеному пункті, кліматичних умов та особистих уподобань автовласника. Якщо автомобіль використовується переважно в межах міста, краще віддати перевагу нешипованому варіанту, що забезпечить деякі переваги:

 • змінити гуму можна раніше за інших, не чекаючи на першу ожеледь;
 • під час руху немає додаткового шуму від коліс;
 • полегшена операція балансування коліс.

Шиповані шини використовують жителі передмістя та сільської місцевості, де практично відсутнє якісне дорожнє полотно, а іноді панує повне бездоріжжя. Така гума допоможе здолати пухкий сніг, що не злежався, а також забезпечить кращу зчіплюваність автомобіля при ожеледиці, сильному полої. При купівлі, якщо є можливість перевірити на дотик, гума має бути досить м’якою, не скрипучою. У кожного комплекту є маркування з датою випуску, вона не має бути залежаною. Щоб така гума прослужила якомога довше, необхідно:

 • перші тижні експлуатації знизити швидкість пересування до 80 км/год, тим самим забезпечивши притирання шипів і їх надійне закріплення в покришці;
 • забезпечити автомобілю більш спокійне пересування, без різких гальмувань і ривків.

Які шини краще мати взимку: рейтинг гуми останніх сезонів

Якщо в покупця немає причин економити, то на запитання, які шини краще купити на зиму, можна відповісти так: від будь-якого іноземного бренду, що себе зарекомендував. Лідерство в цій категорії належить компанії Michelin, що відрізняється чудовою м’якістю та великою кількістю поперечних ламелей. Шини цього виробника не підводять навіть у найсильнішу ожеледицю. Нічим не поступаються їм і Gislaved, Pirelli, Bridgestone, Nokian. Економити на купівлі шляхом придбання гуми, яка була у використанні, не варто — краще віддати перевагу вітчизняному виробникові або імпортним аналогам, що випускаються в нашій країні за ліцензією компанії.Як правильно вибрати шини на зиму - Фото №21Позвонить сейчас