Меню
  • Як правильно заповнювати європротокол
  • Як правильно заповнювати європротокол - Фото №2


Автовикуп за 15 хвилин

Як правильно заповнювати європротокол

Як правильно заповнювати європротокол - Фото №6Як правильно заповнювати європротокол - Фото №7Як правильно заповнювати європротокол - Фото №8Як правильно заповнювати європротокол - Фото №9Як правильно заповнювати європротокол - Фото №10 (Пока оценок нет)
Loading...

Потрапивши у ДТП, ви можете оформити його за спрощеною схемою. Для цього використовується європротокол. Він введений на території України 19 вересня 2011 року. Особливість в тому, що ви можете звернутися в страхову компанію для відшкодування шкоди, не викликаючи співробітників автоінспекції. Але потрібно знати, в яких випадках складається і оформлюється європротокол. У певних ситуаціях його використання неприйнятно. 

Умови оформлення європротоколу такі:

  1. Обидві сторони, що беруть участь в ДТП, мають страховку ОСАЦВ.
  2. В аварії не постраждали люди, шкода завдана лише автомобілям.
  3. Учасники ДТП єдині в думці щодо обставин події.
  4. Водії не перебувають у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. 

Бланк європротоколу для оформлення ДТП видається безоплатно в момент укладення договору ОСАЦВ. При його втраті або використання подається заява в страхову компанію. На підставі запиту видається новий бланк. 

Дії при ДТП по європротоколу

Основні дії при ДТП по європротоколу укладені в тому, щоб домовитися з другою стороною аварії і заповнити бланк. Але враховуйте максимальний розмір виплат по страховці. Він не перевищує 50 000 гривень. Якщо збитки в рази більше, то потрібно викликати автоінспекцію. 

Дії після оформлення європротоколу такі: учасники аварії можуть покинути місце події. Вони не зобов’язані інформувати автоінспекцію про ДТП та звільняються від адміністративної відповідальності. 

Що стосується строку звернення в страхову за європротоколом, то в учасників аварії є три дні з моменту виникнення ситуації, щоб надати заповнений бланк. 

Не перевищуйте терміни подачі бланка і дійте згідно із законом

Не порушуйте терміни подачі європротоколу в страхову компанію. В іншому випадку вам буде відмовлено у відшкодуванні шкоди. Якщо ви не знаєте, в чию страхову звертатися за європротоколом, відповідь проста — в свою. В ту, де ви придбали поліс. 

Якщо перевищили терміни, не розраховуйте на виплати. Але ви можете швидко продати машину, використовуючи автовикуп. Допомогу нададуть працівники компанії Express Vykup. Вони виконають оцінку стану машини. При згоді з сумою ви укладете договір. Так оформляється викуп авто в Києві, після чого відразу видаються гроші.