Як продати автомобіль за генеральним дорученням
Меню
  • Як продати автомобіль за генеральним дорученням - Фото №2
  • Як продати автомобіль за генеральним дорученням - Фото №3


Автовикуп за 15 хвилин

Як продати автомобіль за генеральним дорученням

Як продати автомобіль за генеральним дорученням - Фото №7Як продати автомобіль за генеральним дорученням - Фото №8Як продати автомобіль за генеральним дорученням - Фото №9Як продати автомобіль за генеральним дорученням - Фото №10Як продати автомобіль за генеральним дорученням - Фото №11 (Пока оценок нет)
Loading...

На сьогоднішній день, в Україні існує три способи оформлення документів при продажі автомобіля або будь-якого іншого транспортного засобу:

  • оформлення договору «купівлі-продажу»;
  • оформлення договору дарування (дарчі);
  • оформлення генеральної довіреності на автомобіль з правом продажу.

У перших двох випадках, покупець стає повноправним господарем купленого транспортного засобу, в разі ж продажу автомобіля за генеральним дорученням, справа йде трохи інакше. Видача ген. довіреності на автомобіль з правом продажу не тягне за собою перехід права власності на автомобіль, а тільки «довіряє» здійснювати юридично необхідні дії від імені власника. Крім того, генеральна довіреність з правом продажу має обмежений термін дії, після чого вона стає недійсною. Звичайно, це зовсім не означає, що після її закінчення доведеться повертати автомобіль власнику, але терміново продати автомобіль за генеральним дорученням, коли його термін дії добігає кінця або вже закінчився – проблема практично нерозв’язна. Тоді договір «купівлі-продажу» автомобіля за дорученням укласти ви не зможете, як і не зняти автомобіль з обліку в МРЕВ, або перереєструвати його на себе. Тому що, для цього необхідний оригінал доручення на продаж автомобіля. В Україні тільки власник транспортного засобу може зняти машину з обліку в МРЕВ або той, кому довірено продаж автомобіля.

Особливих проблем, як продати автомобіль за дорученням – немає. На сьогоднішній день, навіть введена нова послуга «перереєстрації» транспортного засобу без зняття його з обліку. Однак, щоб уникнути зайвих проблем, якщо так вже вийшло і ви придбали автомобіль за генеральним дорученням, є кілька варіантів переоформлення транспортного засобу на себе.

Ви можете передати автомобіль в законне володіння іншій особі, яка є вашим родичом (довіреність це дозволяє), а потім переоформити його на себе.

Варіант, як зняти автомобіль, який проданий за дорученням, з обліку в МРЕВ і оформити на себе – зробити довіреність по передорученню (якщо таке право обумовлено в генеральній довіреності), а особа, якій ви передовірили автомобіль може зняти його з обліку, і офіційно продати за договором «купівлі-продажу».

Якщо довіреність оформлена на кількох осіб – це ідеальний варіант, оскільки тоді, один з довірених осіб має право зняти автомобіль з обліку і продати його іншій особі, а той, в свою чергу, вже може оформити транспортний засіб на себе.

Останній варіант, якщо ви звичайно, зможете знайти господаря проданого автомобіля – це оформити нову довіреність на право продажу автомобіля. Як її оформити, знає будь-який нотаріус. Є стандартний зразок довіреності на продаж автомобіля. Головне, щоб в довіреності було зазначено наступне: «Довіреність видається з правом продажу зазначеного транспортного засобу, отримання коштів за продану машину, зняття його з обліку в ДАІ, заміни державних номерних знаків, отримання копій реєстраційних документів на транспортний засіб».

Таким чином, продаж автомобіля за генеральним дорученням дуже тонка та делікатна справа, яка вимагає уважності і дотримання безлічі нюансів, які обов’язково повинні бути відображені в цій самій генеральній довіреності.

 

 Як продати автомобіль за генеральним дорученням - Фото №21Позвонить сейчас