Меню
  • Коли з’являться платні дороги в Україні
  • Коли з’являться платні дороги в Україні - Фото №2


Автовикуп за 15 хвилин

Коли з’являться платні дороги в Україні

Коли з’являться платні дороги в Україні - Фото №6Коли з’являться платні дороги в Україні - Фото №7Коли з’являться платні дороги в Україні - Фото №8Коли з’являться платні дороги в Україні - Фото №9Коли з’являться платні дороги в Україні - Фото №10 (Пока оценок нет)
Loading...

Україна займає лише 137 місце у світі за якістю дорожнього покриття. Наявність ям і нерівностей на дорозі часто стає причиною великих ДТП, після яких продавати авто не реально через його технічний стан, і тільки автовикуп дозволяє виручити гроші за биту машину. На жаль такі випадки не рідкість на трасах, що ведуть до Києва. Виправити ситуацію можуть платні дороги в Україні, які обіцяють побудувати в найближчому майбутньому.

Ідея будівництва концесійних доріг виникла через дефіцит бюджетних коштів на ремонт дорожнього покриття, стан якого погіршується з року в рік. Уже визначено три напрямки, за якими будуть побудовані перші дороги. Найперша з них з’єднає Київ з Білою Церквою. Уже готується технічна документація, а уряд займається активним пошуком інвесторів. Але не все так просто, як хотілося б кожному водієві, втомленому від пересувань по дорогах з аварійним станом і необхідності після цього шукати автовикуп в Києві, щоб поміняти машину.

Що таке концесійні дороги

Платні дороги, побудовані інвесторами, давно й успішно експлуатуються в Європі. Законодавством України дозволено будувати дороги з залученням іноземних інвесторів. Але чинні умови невигідні для вливання інвестицій і залучення грошових коштів від зарубіжних компаній. Тому необхідно прийняти ряд додаткових законів. Це обумовлено тим, що концесійна дорога повністю будується на гроші інвесторів, а вони повинні окупити вкладення, при цьому також отримати дохід. Зазвичай інвестиції в платні дороги окупаються протягом 25-30 років. Після цього вони переходять у державну власність. З огляду на такий тривалий термін, інвестори хочуть мати тверді гарантії незмінності законодавчої бази.

Коли чекати першу платну дорогу

З огляду на те, що для будівництва концесійних доріг в Україні ще навіть не створені сприятливі умови для інвесторів, вони з’являться не скоро. Принаймні ніхто ще не визначав термінів введення в експлуатацію першої дороги, що веде до Білої Церкви, оскільки як мінімум повинен бути розроблений проект і залучені інвестори. Тільки після цього можна говорити про конкретні терміни будівництва концесійної дороги. Крім того, пошук інвесторів ускладнюється ще й тим, що існує велика ймовірність низького попиту на дорогу. Це обумовлено наявністю безкоштовних доріг, адже багатьох не бентежить їх низька якість. Тому плата за проїзд по концесійній дорозі повинна бути досить низькою, щоб залучити автомобільний трафік, а це у свою чергу може збільшити термін окупності.