Меню
  • Навіщо потрібні подушки безпеки
  • Навіщо потрібні подушки безпеки - Фото №2


Автовикуп за 15 хвилин

Навіщо потрібні подушки безпеки

Навіщо потрібні подушки безпеки - Фото №6Навіщо потрібні подушки безпеки - Фото №7Навіщо потрібні подушки безпеки - Фото №8Навіщо потрібні подушки безпеки - Фото №9Навіщо потрібні подушки безпеки - Фото №10 (Пока оценок нет)
Loading...

Автомобільні виробники постійно працюють в області пасивної безпеки водія та пасажирів. Адже вимоги до сучасних автомобілів стосуються не тільки комфортабельності, але й безпеки. Всі люди, що знаходяться в салоні, повинні бути впевнені в тому, що вони не постраждають в разі ДТП. Найпоширенішим пристроєм пасивного захисту вважається подушка безпеки. Раніше нею комплектувалися тільки дорогі автомобілі, але сьогодні її можна побачити навіть в найбільш бюджетних моделях. Ці пристрої врятували від смерті та каліцтв багатьох людей. Отже, неважко здогадатися навіщо потрібні подушки безпеки. Навіть биту машину можна легко продати компанії, що пропонує авто викуп в Києві, а ось відновити людські пошкодження після аварії вдається не завжди. Розглянемо конструктивні особливості подушок безпеки та принцип їх роботи.

Що таке подушка безпеки

Це еластична оболонка, що відрізняється великою пружністю. Спеціальний газ заповнює її в момент сильного зіткнення автомобіля при русі по дорозі. Тому такі пристрої ще називають пневмоподушками. Якщо небезпека минула, вони відразу здуваються, даючи водієві та пасажирам простір для виходу з автомобіля. Завдяки такій системі можна запобігти таким пошкодженням:

  • удар об рульове колесо;
  • контакт з лобовим склом або його осколками;
  • ушкодження, отримані при зіткненні з елементами кузова;
  • перелом шийних хребців.

Щоб отримати максимальний захист від подушки безпеки, рекомендується завжди бути пристебнутим ременем.

Трішки історії

Поява подушок безпеки стало можливою завдяки винаходу кулькового сенсора в 1961 році. Цей сенсор фіксує зіткнення автомобіля й запускає механізм подачі газу в подушку. Починаючи з того моменту різні виробники експериментували над впровадженням даної технічної новинки в своїх моделях. Перші серійні подушки безпеки з’явилися в автомобілях Форд і Дженерал Моторс приблизно в середині 1980-х. Це сприяло тому, що таке оснащення стало входити в стандартну комплектацію авто. Автомобілі, що випускалися на пострадянському просторі, не мали подушок безпеки в стандартній комплектації аж до 2000 року. Сьогодні цей пристрій є практично в кожному автомобілі та завжди готовий забезпечити безпеку водію та пасажирам у разі ДТП.