Страх водіння: як його здолати
Меню
  • Страх водіння: як його здолати - Фото №2
  • Страх водіння: як його здолати - Фото №3


Автовикуп за 15 хвилин

Страх водіння: як його здолати

Страх водіння: як його здолати - Фото №7Страх водіння: як його здолати - Фото №8Страх водіння: як його здолати - Фото №9Страх водіння: як його здолати - Фото №10Страх водіння: як його здолати - Фото №11 (Пока оценок нет)
Loading...

Якщо раніше автомобіль вважався предметом розкоші, то сьогодні все кардинально змінилося. Не маючи у своєму розпорядженні транспортного засобу, надзвичайно важко вирішити багато питань, які виникають у повсякденній діяльності сучасної людини. Не дивлячись на те, що авто міцно вкоренилося в наше життя, багато людей не наважуються сісти за кермо й не знають, як не боятися водити машину.

Чим викликані невпевненість і страх?

Зазвичай рекомендацій, як перестати боятися водити машину, потребують ті, хто був учасником або свідком ДТП. Часто такі почуття переживають люди, не впевнені у своїх силах, схильні до стороннього впливу й комплексів, а також новачки. Трапляється, що навіть досвідчені водії піддаються паніці й не можуть узяти себе в руки. У цілому головні причини мають психологічний характер, і щоб зрозуміти, як побороти страх їзди за кермом, слід розібратися, чим він викликаний.

Такими чинниками можуть бути:

  • стан очікування на критичну ситуацію, через яку буде втрачений контроль за машиною;
  • панічний страх ДТП;
  • гіпервідповідальність за пасажирів і транспортний засіб;
  • негативний досвід, який обтяжує підсвідомість.

Можуть бути й інші чинники, але важливо зрозуміти, що нічого ганебного в цьому немає. Почуття страху цілком природне, воно примушує людину бути більш відповідальною та обережною. Водій-початківець, який не ставить собі питання, як упевнено відчувати себе за кермом, й абсолютно не відчуває страху, становить небезпеку для всіх учасників дорожнього руху. Дуже погано, коли за кермо сідає панікер — у будь-яку мить він може втратити повний контроль не лише над транспортним засобом, але й над собою. Деяка ж частка страху для новачка допоможе бути уважним і здатним швидко реагувати.

Етапи роботи над собою

Найчастіше питання, як здолати страх перед водінням автомобіля, ставлять водії-початківці, особливо жінки. Невпевненість викликає не лише відсутність досвіду, але й незнання технічних принципів будови й роботи машини. Тільки-но будуть з’ясовані та засвоєні найважливіші моменти в цьому напрямку, невпевненість зникне. Необхідно якомога більше тренуватися водити авто, використовуючи кожну можливість. Дуже важливо знайти для цього час і регулярно виїжджати на тренувальний майданчик. Тільки в цьому випадку ви зможете «відчути» автомобіль, зрозуміти його реакції на управління та навчитися керувати всіма процесами. Особистий досвід потрібний для того, щоб контролювати свої емоції та психічну урівноваженість, не піддаватися панічним атакам.

Знання та дотримання всіх правил дорожнього руху — це класична вимога, дотримання якої позбавить почуття боязні пошкодити машину та створити небезпечні умови для себе й пасажирів. Психологи радять завжди залишатися розсудливим, аналізувати ситуацію «холодною» головою. Тренуйте волю, навчіться правильно дихати. Досвідчені водії рекомендують завжди тримати обидві руки на кермі й не відвертати погляд від дороги.Страх водіння: як його здолати - Фото №21Позвонить сейчас