Меню
  • Як оцінити приблизний пробіг авто самостійно
  • Як оцінити приблизний пробіг авто самостійно - Фото №2


Автовикуп за 15 хвилин

Як оцінити приблизний пробіг авто самостійно

Як оцінити приблизний пробіг авто самостійно - Фото №6Як оцінити приблизний пробіг авто самостійно - Фото №7Як оцінити приблизний пробіг авто самостійно - Фото №8Як оцінити приблизний пробіг авто самостійно - Фото №9Як оцінити приблизний пробіг авто самостійно - Фото №10 (Пока оценок нет)
Loading...

Згідно зі статистикою, 75% старих автомобілів, що пропонуються на ринку, мають занижений пробіг. Їх власники цілеспрямовано змінюють показники лічильника пройденого відстані, тому що чим менше пробіг, тим вище вартість машини. Чим краще зберігся зовнішній вигляд автомобіля, тим більше знижують пробіг, піднімаючи продажну вартість. Тому для людей, які погано розбираються в автомобілях, завжди є ризик заплатити за транспорт суму більше її реальної ринкової вартості. Оскільки технічні проблеми починаються у внутрішніх системах, зовні транспорт може виглядати як новенький, що і вводить недосвідчених людей в оману. Щоб цього уникнути, слід знати, як зрозуміти реальний пробіг або, чи як мінімум, які методи дозволяють самостійно визначити приблизний пройдений кілометраж.

Як визначають за лічильниками

В автомобілі може бути встановлений механічний одометр або електронний лічильник. У першому випадку, при накрутці лічильника, це можна визначити тільки по слідах механічного втручання. Але зрозуміти, наскільки був знижений пробіг, неможливо. Тому, виявивши сліди механічного втручання в приладову панель, що закриває доступ до барабанів одометра, краще відмовитися від покупки такого автомобіля. З електронним лічильником все складніше, але з нього можна витягнути достовірні цифри. На жаль, це неможливо виконати самостійно, оскільки витягти інформацію можна тільки в умовах СТО на спеціальному обладнанні. Вона зберігається не в самому лічильнику, а в блоці управління, внести зміни в який практично неможливо. Але за таку послугу необхідно заплатити, а тому багато хто використовує візуальні методи визначення пробігу автомобіля.

Методи самостійного визначення

Визначити приблизний пробіг можна й візуально, детально вивчивши непрямі фактори. Зокрема, значний знос гальмівних колодок, сидінь та накладок на педалях, помутніння освітлювальних приладів або потертості лобового скла. Все це говорить про великий пробіг автомобіля, тому що такі деталі можливі тільки при активній експлуатації автомобіля. Також не варто випускати з уваги наявність нових комплектуючих в конструкції авто. Особливо, якщо вони є в ходовій частині. Для кожної деталі є розрахований виробником експлуатаційний термін, на який можна орієнтуватися. Якщо в машині новий рульовий механізм, вона вже пройшла не менше 100 тисяч кілометрів. Також можна орієнтуватися по середньостатистичними даними, згідно з якими за рік авто проїжджає близько 20 000 км.