Меню
 • Як швидко і вигідно продати машину?
 • Як швидко і вигідно продати машину? - Фото №2


Автовикуп за 15 хвилин

Як швидко і вигідно продати машину?

Як швидко і вигідно продати машину? - Фото №6Як швидко і вигідно продати машину? - Фото №7Як швидко і вигідно продати машину? - Фото №8Як швидко і вигідно продати машину? - Фото №9Як швидко і вигідно продати машину? - Фото №10 (Пока оценок нет)
Loading...

У кожного автомобіліста в житті настає момент, коли доводиться продавати автомобіль. Причини бувають різні. Моральний знос авто, бажання придбати нову машину або поява труднощів в обслуговуванні поточного автомобіля, коли вже не хочеться морочитися з численними поломками і ремонтом, а є бажання придбати нову машину. Однак, коли автомобіліст починає продавати транспортний засіб, то стикається з численними труднощами. Під час продажу слід враховувати численні фактори, які допоможуть продати авто вигідно і швидко, отримавши потрібну кількість грошей або навіть трішки більше. 

Сьогодні поговоримо про те, коли і як продати машину, дамо поради щодо продажу та допоможемо визначити вартість. Розповімо, як підготувати авто і що слід знати при оформленні угоди. Це допоможе продати автомобіль швидко і за високою ціною.

Поради з продажу авто

Успіх вигідного продажу авто – це знання та врахування особливості як машини, так і ринку, на якому здійснюється продаж. Для цього наведемо кілька порад, як правильно продавати авто, щоб отримати хороші гроші. Для цього:

 1. Продавайте машину в сезон – це головне правило продажу. Якщо продавати в не сезонний час, ціна на машину падає чи ні в 1,5-2 рази, в залежності від моделі. Як правило, влітку краще не продавати авто, так як сезон вважається «мертвим». Люди виїжджають на відпочинок в інші країни, тому кількість платоспроможних клієнтів стрімко зменшується. В осінній і зимовий час ціни падають, тому в ці сезони теж краще почекати з продажем. Кращий час для продажу – весна. Тут ціни зростають, а кількість платоспроможних клієнтів знаходиться на прийнятному рівні. Це означає, що в цей час вигідно продати транспортний засіб за високими цінами, а значить ймовірність отримати найбільший прибуток вище. Тому, якщо думаєте, як швидко продати машину за високою ціною, то робіть це навесні. При цьому, якщо купуйте авто, то робіть це взимку і восени. Тоді ціни падають.
 2. Продавайте машину чесно. Не обманюйте покупців і говоріть про те, що авто на ходу і з ним не буде ніяких проблем, коли машина в реальності являє разваливающееся транспортний засіб. Чесно скажіть, що в автомобілі є проблемні моменти. Не треба нічого приховувати і обманювати – будьте чесними.
 3. Не продавайте транспортний засіб у розстрочку. Краще обходити стороною пропозиції щодо розстрочки. Якщо через незнання погодитеся на розстрочку платежу, то потім замучитеся витрушувати гроші з покупця. У цій ситуації можливий варіант, що покупець і зовсім зникне. Тому відмовляйтеся від розстрочки. Якщо у покупця немає грошових коштів, то запропонуйте взяти кредит або позичити гроші у знайомих. Зробіть так, щоб одразу отримати гроші за продаж.
 4. Розміщуйте оголошення на максимальній кількості майданчиків. Якщо хочете продати авто вигідно, то найкращий спосіб – охопити максимальну кількість майданчиків, де покупець здатний зустріти оголошення про продаж. Розміщуйте інформацію на дошках оголошень при вході в під’їзд, на стовпах, давайте рекламу в газетах, робіть оголошення в інтернеті на популярних майданчиках для автолюбителів. Так набагато швидше вирішити питання, як продати машину швидко і з високою вартістю. Адже чим більша кількість людей побачить оголошення про продаж, тим вище ймовірність знайти покупця, який заплатить необхідні гроші за авто.
 5. Виконайте передпродажну підготовку автомобіля. Усуньте несправності, поміняйте свічки, відмийте брудні плями і вичистить кузов до блиску, а також почистить салон, щоб там не залишалося жодної крихти і смітинки.

Як і коли продавати

Схема, як продати машину, безпосередньо залежить від мети продажу. Якщо потрібно продати авто швидко і часу на пошук вигідних покупців немає, то краще знизити ціну. Щоб вона стала нижче середньої по ринку. Якщо після встановлення низької ціни покупців не додалося, а позбутися авто треба терміново, наприклад, коли заплановано відпустку і хотілося б заздалегідь продати транспортний засіб, то скористайтеся послугами перекупників. Вони куплять автомобіль, але враховуйте, що тоді ціна буде набагато нижче.

Якщо ж думаєте, як продати машину за максимальною вартістю і виручити велику кількість грошей, то будьте готові довго чекати того самого клієнта, який заплатить необхідну суму. Такий продаж плануйте на кілька місяців, а то й півроку і з роком, поки не знайдете «свого» покупця.

Як відзначали вище, краще продавати транспортний засіб в сезон. Тобто, навесні. Це найкращий час для продажу, коли стоїть завдання, як продати машину і отримати максимум грошей.

Визначення вартості авто

Перше, про що думають автомобілісти, коли задаються питанням, як продати машину – це яку встановлювати вартість продажу. Тут знаходите баланс між високою та низькою ціною. Якщо поставити занадто низьку, то покупець знайдеться швидко, але продавець отримає мало грошей. Якщо поставити високу вартість, то пошук покупця здатний розтягнутися на рік, але в цьому випадку продавець отримає великі гроші. 

Ціна на автомобіль залежить від великої кількості факторів. При встановленні ціни враховується:

 • Марка авто. Ясна річ, що нові моделі марки Mercedes коштують дорожче нових моделей марки Renault. Крім цього, подивіться на середньоринкову вартість авто конкретно за маркою, яка стане відправною точкою при формуванні вартості;
 • Рік випуску машини – основний параметр при формуванні ціни – це роки випуску транспортного засобу. Чим старше автомобіль, тим нижче ціна. Машини 2018 року коштують в рази дорожче, ніж авто 2000 року.
 • Показник пробігу. Значення пробігу сильно впливає на вартість машини. Середній показник – приблизно 13 тисяч кілометрів за рік. Якщо пробіг менше 13 тисяч, то вартість буде пропорційно підвищуватися. Якщо більше, те знижуватися.
 • Комплектація авто. Машина з повною комплектацією коштує дорожче. Різниця досягається в кілька тисяч доларів. Якщо розглядаються преміальні марки різниця здатна досягати і десятки тисяч доларів.
 • Об’єм двигуна. Чим більше об’єм, тим дорожче авто. 

Крім цього, при визначенні вартості на авто, також враховується тип коробки передач. Вивчається стан привода і кількість попередніх власників авто. Стан двигуна, підвіски, свічок і кузова. Якщо з чимось є проблеми, то вартість знижується. Якщо автомобіль у відмінному технічному стані, то має сенс ставити високу ціну на продаж.

Способи продажу авто

Сьогодні існує велика кількість способів продажу автомобіля. Ще десятки років тому уявити такі можливості було важко. Сьогодні машини продаються через:

 • Оголошення в газетах – старий спосіб, але який ще застосовується серед автомобілістів. Для цього купується реклама в газеті, де публікується оголошення про продаж авто;
 • Оголошення в інтернеті – найефективніший спосіб продажу. Для цього розміщуються оголошення про продаж на численних популярних інтернет-майданчиках, на які заходять автомобілісти, які бажають придбати транспортний засіб. Чим більше розмістете оголошень, тим краще і швидше пройде продаж;
 • Компанії по викупу авто – автовикуп набирає все більшу популярність, так як ви можете продати авто за ринковою вартістю в будь-який день.
 • Автомобільні ринки – на автомобільні ринки часто заглядають покупці. Розміщуйте машину там і можливо зможете знайти хорошого клієнта;
 • Автомобільні салони – часто автомобільні салони займаються купівлею уживаних машин. Але, як правило, беруть їх за більш низькою вартістю;
 • Перекупників – варіант підходить для швидких продажів. Перевага способу в майже миттєвому продажу. Недолік – машина продається за низькою вартістю, а значить продавець отримає мало грошей;
 • Друзів і знайомих – допомагає у випадках, коли серед знайомих і друзів є ті, хто шукає для покупки те ж авто, яке ви продаєте.

Це найбільш популярні варіанти. Якщо думаєте, як швидко продати машину, то застосовуйте всі способи продажу.  Так продаж автомобіля по необхідній ціні здійсниться швидше за все.

Підготовка авто до продажу

Перед тим, як виставляти автомобіль на продаж, його слід підготувати.  Це необхідно для того, щоб покупець побачив чисту машину. Як всередині серед автомобільних запчастин, так і зовні у вигляді салону і кузова.  Бажано, щоб машина була почищена до блиску. Щоб кожна деталь була як нова, немов автомобіль забрали з салону. Рекомендується усунути всі дрібні і великі неполадки, які знижують вартість і відштовхують можливого покупця від придбання авто.

Бажано повністю почистити салон, щоб в ньому не було жодної крихти з пилом.  Зробити повний цикл прибирання, а також здати автомобіль на технічний огляд. По можливості, поміняти запчастини, які зносилися або показують погану роботу в складі авто.  Наприклад, рекомендується поміняти свічки, замінити масло і промити нижню частину машини, щоб прибрати бруд, який утворився за час використання авто.

Як швидко і вигідно продати машину? - Фото №13

Виконавши повний цикл передпродажної підготовки, ціна на автомобіль підвищується.  Природно, з урахуванням заміни запчастин. Від мийки до блиску вартість ніяк не збільшується.  Якщо виконувати перераховані вище операції не хочеться, то будьте готові знизити ціну на авто, щоб технічні роботи зробив покупець.

Правильне складання оголошення про продаж

Ключовий фактор успіху при продажу авто полягає не тільки в продажу гарної машини, але і в оголошенні, яке читають потенційні покупці.  Тому складати оголошення про продаж треба грамотно. Як правило, ті, хто замислюються, як продати машину, просто пишуть основні моменти про авто і публікують оголошення.  У деяких випадках це працює. Однак, в більшості такі оголошення «тонуть» серед однотипних на сайтах, де сидять автолюбителі. В ефективному оголошенні вказується:

 • Основні технічні характеристики машини: рік випуску, модель, марка, пробіг, колір, комплектація;
 • Проблеми, з якими стикався власник в період використання авто;
 • Кількість попередніх власників;
 • Переваги і недоліки машини.
 • Причини продажу.

Публікується максимальна кількість фото з різних сторін.  Фотографуйте машину спереду, ззаду, збоку, всередині. Здорово, якщо вийде зробити фотографію і знизу.  При включеному світлі передніх і задніх фар. Якщо запишете відео – ще краще.

Важливою особливістю є оновлення дат оголошень.  Заходьте на сайти, де опублікували інформацію про продаж, і тримайте оголошення в актуальному стані.

Особливості оформлення угоди

Покупець знайдений – відмінно.  Залишилося грамотно оформити угоду купівлі-продажу.  Тут автолюбителі і замислюються над тим, як правильно продавати авто, щоб за документами все було ідеально.  Якщо пропонують оформлення за дорученням – відмовляйтеся. В цьому випадку приходять штрафи, які заробив новий власник, але за дорученням їх доводиться оплачувати продавцю авто.

Правильний продаж — це використання договору купівлі-продажу у Поліції.